Muokkaa

Mäntsälän Uutisten Minne mennä -uutisia

Uusimaan toimitus

Puhelinvaihde 09 2730 0204
Postiosoite: PL 15, 06151 Porvoo
Osoite: Lundinkatu 8
Käynti Runeberginkatu 31

Henkilökohtainen sähköposti: etunimi.sukunimi (at) media.fi

Uutistoimituksen suora numero (uutis- ja juttuvinkit): 0400 133 905

Sähköposti: toimitus.uusimaa (at) media.fi
Paperiposti osoitteella Uusimaan toimitus, PL 15, 06151 Porvoo
Henkilökohtainen sähköposti: etunimi.sukunimi (at) media.fi

Päätoimittaja
Anne Lahnajärvi
040 591 9454

Uutispäällikkö
Samu Karvala
050 330 7166

Toimituksen sihteeri
Anu Miettinen
0400 133 883

Toimitussihteerit
Sirpa Kulonen
0400 133 894

Marjo Rämö
0400 133 882

Ulla Mether
0400 133 887

Uutistoimitus

Mia Grönstrand
040 656 5038

Tanja Kuisma
0400 900 290

Outi Paappanen
0400 133 885

Eija Quinlan 
040 635 9709

Inka Töyrylä
0400 133 893

Erikoistoimittajat

Veikko Vaniala
0400 915 734

Jyrki Hämäläinen
040 551 4058

Urheilutoimittajat

Marko Enberg
040 523 0473

Timo Pasanen
0400 133 892

Valokuvaaja

Juha Perämäki
040 502 8437

Runeberg-raadin sihteeri
Marjo Rämö
0400 133 882

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi