Paikalliset

Careeriassa aloittaa 458 uutta opiskelijaa syksyllä

Careerialle tulee yhteishaussa 700 aloituspaikkaa.

Careeria

Nuorten ja aikuisten ammatillinen kouluttaja Careeria hyväksyi kevään yhteishaussa 458 uutta opiskelijaa. Tässä nimilista niistä valituista, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Onnea kaikille uusille opiskelijoille!

 

Autoalan perustutkinto

Fellman Juho Christian, Porvoo

Granström Elis Ville Sakari, Sipoo

Haapanen Tatu Tapio, Porvoo

Heikkilä Eelis Eino, Porvoo

Hiltunen Milja Kaarina, Porvoo

Hindell Nico Christian, Askola

Hokkanen Arttu Kasper, Loviisa

Katainen Anni Ada Elina, Porvoo

Koistinen Anthony Nicholas Olavi, Porvoo

Löppönen Kasper Hugo Aleksi, Porvoo

Murashov Egor,

Pakkala Jussi Ilmari, Porvoo

Pyykönen Aleksi Juhani Vihtori, Lapinjärvi

Timonen Eeli Benjamin, Helsinki

Vilenius Miska Juhani, Porvoo

 

Elintarvikealan perustutkinto

Marttinen Erika Aino Elina, Porvoo

Sinkman Milla Sofia, Porvoo

Tran Kim Yen, Porvoo

Tuoma Laura Elisabet, Porvoo

Wathen Niilo Rolle Viljami, Porvoo

Winqvist Sini Anneli, Askola

Grundexamen i affärsverksamhet

Ahlgren Daniel Alexander, Porvoo

Dyring Emmina Anna Olivia, Loviisa

Eriksson Cassandra Nanette, Porvoo

Fodstad Ben Eric, Porvoo

Heiskanen Netta Maria, Porvoo

Idström Ella Anni Adalmina, Porvoo

Kepenek Daniel Hakan, Porvoo

Lökström Erik Johan, Porvoo

Pischow Oliver Paul Johannes, Porvoo

Pitkänen Jimmy Alexander, Porvoo

Ryyti Aila Jorun, Porvoo

Tallberg Matilda Mikaela Charlotta, Porvoo

Toivonen Viivi Maria, Porvoo

Örså Vera Alice, Porvoo

Östergård Emelie Elisabeth Franksdotter, Porvoo

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Ainasoja Juliet Jenna Josefina, Porvoo

Alastalo Netta Jolanda, Pukkila

Bitter Eveliina Jasmin, Loviisa

Borisova Diana Lyubomirova, Porvoo

Bytyci Pranvera, Porvoo

Coleman Michelle Daniela Maria, Porvoo

Fredriksson Sarah Maria, Loviisa

Gaggl Nea Helmi Karoliina, Porvoo

Hallikainen Nea Pauliina Emilia, Miehikkälä

Heiman Kaisa Sofia Pauliina, Porvoo

Holmsten Mikaela Aleksandra, Loviisa

Juutinen Ada Birgitta, Askola

Leinonen Nelli Kia Pauliina, Porvoo

Liikanen Laura Olivia, Orimattila

Lindroos Camilla Eveliina, Loviisa

Lönnrot Sandra Emilia, Porvoo

Mickos Jonna Maria Kristiina, Loviisa

Miettinen Sanni Susanna, Kouvola

Ohinmaa Anni Elisabet, Porvoo

Patrakka Maria Patricia, Porvoo

Pylkkänen Jenna Emmi, Porvoo

Rio Nea Maria, Loviisa

Räty Maini Alexsandra Irene, Loviisa

Saarela Silja Liisa Annika, Kotka

Simola Leena Maria, Porvoo

Suvisaari Jenna Tia-Maria Eveliina, Loviisa

Tykkä Viivi Aada Erica, Heinola

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Dahlström Julia Alexandra Maria, Porvoo

Haikarainen Aaro Mikael, Porvoo

Hanska Valtteri Juhani, Porvoo

Heinonen Olli Pekka, Myrskylä

Kaikkonen Onni Olavi, Porvoo

Lahtinen Juho Jalmari, Porvoo

Oksanen Roni Tauno Juhani, Porvoo

Puropaasi Eemil Johannes, Porvoo

Ranta Rasmus Ari Tapio, Porvoo

Sorvali Aleksi Pentti Juhani, Porvoo

Stenberg Matias Antero, Porvoo

 

Liiketoiminnan perustutkinto

Ali Gurhan Macaad Samatar, Vantaa

Asikainen Jenna Suvi Kaarina, Porvoo

Auvinen Janette Sanelma Sofia, Porvoo

Backman Oliver Carl Mikael, Porvoo

Begu Albin, Porvoo

Bredenberg Lumi Angelica, Porvoo

Danilova Natalia, Porvoo

Deliu Diar, Porvoo

Dushaku Fiona, Porvoo

Eliseev Vasilii, Porvoo

Erälaukko Justus Niila Isak, Helsinki

Eskelinen Jade Elviira Juulia, Vantaa

Fatahpoor Rojuan, Porvoo

Gröhn Sara Emilia Mikaela, Porvoo

Grönlund Tim Christian, Vantaa

Haasia Jenna Johanna, Vantaa

Hagman Miro Matti Veikko, Porvoo

Hamid Abdelfatah Mohamed Nasir, Loviisa

Hannusas Emmi Ellen Tida, Porvoo

Heikkinen Aada Eveliina, Porvoo

Heinonen Jussi Phong, Heinola

Himanen Tuomo Olavi, Porvoo

Hirvonen Juuso Artturi, Porvoo

Hirvonen Roope Emil Johannes, Porvoo

Hommas Laura Mikaela, Porvoo

Hämäläinen Reetta Hanna Sofia, Askola

Iloniemi Tia Maria, Porvoo

Isse Mahad Suleiman, Vantaa

Javanainen Katarina Jasmine, Porvoo

Jylhäjärvi Alexsandra Marita Kristiina, Vantaa

Kahelin Amelia Pauliina, Porvoo

Kallio Petteri Oliver Samuel, Porvoo

Karila Eero Mainio Mikael, Vantaa

Kaunisto Roope Mikael, Porvoo

Kinnunen Pinja Alina Elenor, Porvoo

Kohonen Miro Juuso Ensio, Porvoo

Kokko Jenna Raija, Porvoo

Kolehmainen Sini Kristiina, Porvoo

Kuusrainen Nina Susanna, Porvoo

Köysti Aaron Jonathan, Vantaa

Laajala Ilona Olivia, Porvoo

Laakkonen Emil Samuel, Porvoo

Laamanen Ida Emilia, Porvoo

Lamberg Matias Gabriel, Porvoo

Lehtinen Ada Marleena, Porvoo

Lepistö Peppi Joanna, Porvoo

Liitiäinen Jasmin Erika, Porvoo

Losio Viivi Maria, Porvoo

Marjakangas Kaius Altti, Pornainen

Miettinen Rasmus Eemi-Johannes, Porvoo

Mäyrä Leeni Emeliina, Porvoo

Niemelä Nella Alina, Porvoo

Nuur Mahammad Abdilqadir, Järvenpää

Nyholm Aatu Akseli, Porvoo

Nyman Lauri Leevi, Porvoo

Oukhouya Adam, Porvoo

Partanen Juho Verneri, Helsinki

Pekkala Aapo Elias, Porvoo

Pekkala Eevi Janina, Porvoo

Peuramäki Jessika Roosa Marika, Loviisa

Rimpiläinen Urho Anselmi, Porvoo

Ruohonen Sisu Emil, Porvoo

Sariola Hanna Susanna, Helsinki

Savikko Sanni Aino Helena, Porvoo

Seppälä Jimi Benjamin, Porvoo

Sjöblom Ella Matilda, Helsinki

Soini Saska Valo Siriuksenpoika, Helsinki

Stenbäck Christian Onni Mikael, Porvoo

Syrjänen Emilia Alexandra, Porvoo

Tuominen Riia Maaria Katariina, Porvoo

Töyrylä Anni Taika Marika, Porvoo

Vaskimo Onni Wiktor, Porvoo

Vehkasaari Nea Marina, Loviisa

Virro Henrik William, Porvoo

Virta Atte Juhani, Porvoo

Vis Venne Leonard, Porvoo

Ylönen Tom Christian, Vantaa

 

Logistiikan perustutkinto

Alaktaa Ibrahim Zahed, Porvoo

Asikainen Sara Erica, Porvoo

Belhout Abdelkarim, Porvoo

Keinänen Marika Lea Katariina, Mäntsälä

Kemppinen Janke Anton Mikael, Porvoo

Laurila Tommi Kristian Kallas, Pornainen

Marjakangas Oskari Elias, Loviisa

Merimaa Tauri, Sipoo

Mälkki Kaapo Henrikki, Porvoo

Peltola Leevi Hermanni, Porvoo

Petroff Roope Rasmus, Loviisa

Saljas Lalli Sakari, Lapinjärvi

Sillanpää Jiri Arvo Sakari, Porvoo

Trogen Jussi Sisu Petteri, Pukkila

Valli Eemu Natanael, Askola

 

Matkailualan perustutkinto

Aro Meeri Mirjami, Porvoo

Backlund Tiia Arja Maria, Porvoo

Isojärvi Kati Jenni, Porvoo

Johansson Samira Amanda, Porvoo

Korte Julia Mikaela, Porvoo

Kurki Helka Matilda, Askola

Lökström Emeliina Amanda, Porvoo

Mäkelä Julia Elisabeth, Porvoo

Pajunen Sini Sofia, Porvoo

Ranta Ada Emilia, Porvoo

Siljander Ava Ida Maria, Loviisa

Tuorila Janina Erica, Sipoo

Winqvist Isabella Helena, Porvoo

 

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Abdullah Orchan, Porvoo

Bosas Maleena Anna Matilda, Lapinjärvi

Isohella Onni Iisakki, Porvoo

Kesornnual Arrirat, Porvoo

Kurki Milja Maria, Porvoo

La Kee Dah Soe, Savonlinna

Laine Kasperi Henrikki, Porvoo

Malmberg Aatu Valtteri, Mäntsälä

Rauha Helmi Hilppa Emilia, Loviisa

Rönnberg Minka Cecilia, Porvoo

Schroderus Saranella, Porvoo

Shekarake Ghashghaei Milen Danesh Ali, Sipoo

Soppela Ella Nea Alexsandra, Porvoo

Vahtera Elina Ida Emilia,

Walkeajärvi Gabriel Aleksius, Porvoo

Vuolama Jasmin Anni Elisa, Porvoo

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Aaltonen Nadia Susanna, Pukkila

Heikkilä Olavi Lauri, Porvoo

Illberg Alexandra Sofia Wilhelmina, Askola

Kendous Miro Tapio, Porvoo

Kristén Matilda Serafiina, Porvoo

Linnala Daniel Niklas Kristian, Porvoo

Sorvari Rasmus Teuvo Kristoffer, Loviisa

Söderlund Santeri Anton, Loviisa

Viheriälehto Jimmy Kalevi Jaakko, Porvoo

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Eerola Marco Akseli, Porvoo

Hela Iida Maria, Askola

Komulainen Kia Maria, Askola

Kuzin Evgeny, Porvoo

Marttunen Miko Willjam, Loviisa

Mustola Jere Aleksi Mikael, Pornainen

Pray Reh, Porvoo

Promdeema Kittinan, Porvoo

Pönni Juho Alex Ilmari, Porvoo

Riikonen Teemu Kasper, Porvoo

Salo Ronja Eerika, Loviisa

Söderberg Elias Tapani, Porvoo

Umpala Walter Christian, Loviisa

 

Rakennusalan perustutkinto

Haakana Tomi Rafael, Askola

Häyrinen Markus Mikael Kalevi, Askola

Kallio Niko Aleksi, Porvoo

Korkolainen Juuso Jiri Antero, Porvoo

Kumin Veikko Juhani, Lapinjärvi

Marjomäki Ville Arvi Matias, Porvoo

Mohammed Noori Mohammed Imad, Porvoo

Peltola Roope Antero, Askola

Pulkkanen Annika Reetta Maria, Porvoo

Tähe Kristen, Askola

 

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Kortetjärvi Emma Angelina, Porvoo

Lehtinen Antti Oskari, Porvoo

Lilja Roosa Maria, Sipoo

Nieminen Joona Kalevi, Porvoo

Pulkkinen Eemeli Olavi, Lapinjärvi

Serenius Roni Ilmari, Porvoo

Svart Anastasia Elisabet Desiree, Porvoo

Vavuli Tomi-Kalle Oskari, Porvoo

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Aalto Manuela, Porvoo

Abakr Faiga, Loviisa

Badran Roua, Porvoo

Celeterio Sheramae, Pornainen

Eronen Ona Lumi Elvira, Porvoo

Hassan Mirna Margareta, Porvoo

Hiltunen Ella Sofia, Porvoo

Hovila Nea Amanda Sofia, Askola

Huovila Myrsky, Loviisa

Ibrahim Fatima Attieh, Porvoo

Kallio Pauliina Beniitta, Porvoo

Kankaanpää Seela Silvia, Porvoo

Koivisto Jutta Emmi, Porvoo

Koivula Anna Nea Katariina, Loviisa

Kuosmanen Riika Wilma Vanessa, Porvoo

Laine Taru Tuulia, Vantaa

Lehtiö Ida Josefiina, Porvoo

Manninen Maarit Maiju Orvokki, Sipoo

Martiskainen Jenna Olivia, Porvoo

Mattsson Alia Jemina, Pornainen

Outila Serita Raakel Lydia, Porvoo

Peci Emir, Porvoo

Raatikainen Vanessa Tuulikki, Porvoo

Rahkonen Anni Tuulikki, Porvoo

San Nwel, Porvoo

Seppänen Lotta Emilia, Porvoo

Stör Wilma Erica, Porvoo

Viljanen Nea Maria, Nurmijärvi

Vuorenpää Riikka Elisa, Porvoo

Öncel Samira Peyruze, Vantaa

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Bjugg Samuel Adrian, Porvoo

Çelik Vigan, Porvoo

Ek Casper Mikael, Porvoo

Eskelinen Mikko Markus, Pukkila

Hedenstam Jami Johan Valtteri, Porvoo

Heikkinen Waltteri Tuomas, Porvoo

Holmström Anton Erik Holger, Porvoo

Häsä Lauri Hugo Antero, Porvoo

Kaskentaus Rudolf Kasperi, Loviisa

Kinnunen Tuomas Oskar, Porvoo

Koivisto Joni Arttu Ilmari, Askola

Komu Niklas Kristian, Porvoo

Koskelainen Aatos Akseli, Porvoo

Kreijula Tani Wihtori, Askola

Mastokangas Antti Eemeli, Askola

Mikkola Arttu Rauli Tapani, Pukkila

Muurinen Elias Aleksanteri, Porvoo

Olin Otto Topias, Porvoo

Paronen Jesse Valtteri, Sipoo

Ranta Toni Kristian, Pornainen

Rantanen Edwin Toni Tapani, Loviisa

Rezaei Najibullah, Porvoo

Somero Nicholas Jami Valtteri, Porvoo

Stenbäck Atte Erik, Porvoo

Teimola Juuso Rasmus Ilmari, Porvoo

Tissari Sami Ilmari Fabian, Askola

Tuhkanen Jimi Santeri Matias, Pukkila

Urpalainen Jose Samuel, Pornainen

 

Talotekniikan perustutkinto

Ahokanto Jimi Otto Akseli, Pukkila

Ahola Johannes Viljami, Askola

Akkanen Nikolai Antero, Porvoo

Flinck Benjamin Mikael Ilmari, Porvoo

Harjula Tero Mikael Antero, Porvoo

Keskitalo Nico Marko Tapani, Lapinjärvi

Kokkonen Patrik Michael Alexander, Lapinjärvi

Kuivalainen Micky Leo, Porvoo

Laaksoviita Leevi Olavi, Porvoo

Lahti Jonne Kalevi, Pornainen

Pennanen Jarkko Matias, Mäntsälä

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto

Chukhno Semen, Porvoo

Lindström Eino Kalervo, Askola

Lönnström Jonatan Hermanni, Loviisa

Nissinen Noel Mikael, Porvoo

Paananen Taavi Ahti Paavali, Porvoo

Puumalainen Jan Mikael, Loviisa

Salminen Joona Juhani, Pukkila

Tunturi Kim Johannes, Pornainen

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Arola Markus Daniel, Porvoo

Frimodig Niilo Pekka Antero, Loviisa

Gasi Lum, Porvoo

Heinonen Eero Mikael Elmeri, Vantaa

Hursti Julius Benjamin, Helsinki

Hätinen Max Oliver, Helsinki

Kömi Oliver Ingmar, Sipoo

Leino Juuso Antero, Vantaa

Leppänen Jami Kristian Eemil, Porvoo

Leppänen Tuomas Otto, Porvoo

Leppänen Tuukka Juhani, Porvoo

Luts Hegert, Vantaa

Lutz Marius Gabriel, Lapinjärvi

Manninen Eemeli, Porvoo

Mohamed Ahmed Salaad, Vantaa

Nelis Markus, Vantaa

Nikoskinen Max, Porvoo

Nurminen Jimmy Juhani, Porvoo

Paldanius Henri Christian, Porvoo

Pineda Linus Sebastian, Espoo

Pulkkinen Rasmus Kalevi, Porvoo

Puustelli Samu Ville Anton, Espoo

Pääkkönen Kaapo Otto Eemil, Tampere

Ramela Lassi Kasper, Porvoo

Rehepap Shazad-Imran, Sipoo

Rennit Simon, Vantaa

Savikko Sami Oskari, Porvoo

Sillanpää Jani Jaakko Kalevi, Vantaa

Stingl Miko Joakim, Vantaa

Tapola Aino Sirri Maaria, Helsinki

Zaytsev Aleksi, Sipoo

 

Turvallisuusalan perustutkinto

Blomqvist Sofie Galadriel Isabel, Porvoo

Dar Meh, Porvoo

Haili Wilma Alexandra, Askola

Janhunen Jerry Juhani, Porvoo

Jaskari Jesse Joonatan, Pornainen

Koskinen Ruusu Maaria, Pornainen

Krairak Natthawut, Porvoo

Laakso Sini-Tuuli Micaela, Loviisa

Lönnrot Sofia Ursula, Porvoo

Mäkinen Emilia Saini Sinikka, Pukkila

Nyman Eve Emilia, Porvoo

Ortela Miska Henrik, Loviisa

Penttinen Tiia-Maria Katariina, Pukkila

Saukkonen Matilda Maja Maria, Porvoo

Viljamaa Vili Vertti Patrik, Loviisa

 

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Lisää aiheesta

Katso nimet: Linnankosken lukioon hyväksyttiin 208 uutta opiskelijaa13.6.2019 09.39
Katso nimet: Askolan lukioon valittiin 50 uutta opiskelijaa13.6.2019 12.03
Tässä he ovat: Borgå gymnasiumissa aloittaa 105 uutta opiskelijaa13.6.2019 12.19
Linnankosken lukiossa ennätyskorkea keskiarvoraja13.6.2019 18.20

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat