Itä-Uudenmaan luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistys

Esitelmä Uudenmaan vesistöjen tilasta

Itä-Uudenmaan luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistyksen IULY: vuosikokous pidetään ravintola Paahtimossa 12.2 klo 18.00. 

Kokouksen alkajaisiksi Sampo Vainio on  Itä-Uudenmaan ja Porvoonjoen vesien- ja ilmansuojeluyhdistysalkajaisiksi lupautunut pitämään esitelmän maakunnan virtavesien nykytilasta, tehdyistä kunnostustöitä (mm. Kamppulan puro) ja ehkä myös huomisen näkymistä. 
Paahtimon osoite on Mannerheiminkatu 2, 06100 Porvoo.

Tervetuloa kuuntelemaan ja keskustelemaan Sampo Vainion johdolla ja osallistumaan yhdistyksen kokoukseen.

Hallitus

Lisätietoja pj Jyrki Ikonen, Loviisa, puhelin 050 5065279.

 
Timo Muhonen

Itä-Uudenmaan luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistyksen IULY: vuosikokous pidetään ravintola Paahtimossa 12.2 klo 18.00. 

Kokouksen alkajaisiksi Sampo Vainio  Itä-Uudenmaan ja Porvoonjoen vesien- ja ilmansuojeluyhdistysalkajaisiksi on lupautunut pitämään esitelmän maakunnan virtavesien nykytilasta, tehdyistä kunnostustöitä (mm. Kamppulan puro) ja ehkä myös huomisen näkymistä. 
Paahtimon osoite on Mannerheiminkatu 2, 06100 Porvoo.

Tervetuloa kuuntelemaan ja keskustelemaan Sampo Vainion johdolla ja osallistumaan yhdistyksen kokoukseen.

Hallitus

Lisätietoja pj Jyrki Ikonen, Loviisa, puhelin 050 5065279.

Itä-Uudenmaan luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistys

Aikaisempia kirjoituksia

Itä-Uudenmaan luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistys

Itä-Uudenmaan Luonnon- ja ympäristönsuojeluyhdistys - Östra-Nylands natur- och miljövårdsförening on Suomen luonnonsuojeluliiton paikallisyhdistys.

Yhdistyksen toiminta-alue käsittää uudenmaan maakunnan itäiset kunnat sekä Orimattilan kunnan. Yhdistyksen tarkoituksena on edistää toiminta-alueellaan luonnon- ja ympäristönsuojelua. Lisäksi tarkoituksena on rakennusperinnön suojelu ja vaaliminen. Järjestämme retkiä, tapahtumia ja yleisötilaisuuksia, joihin ovat tervetulleita kaikki, eivät vain yhdistyksen jäsenet. Tavoitteemme on lisätä luontoharrastusta ja lähiluonnon tuntemusta, asumisviihtyvyyttä ja ympäristön säilymistä. Seuraamme kaupunkisuunnittelua ja otamme kantaa tarvittaessa.

Yhdistyksen jäsenmäärä on yli 300. Yhteyden meihin saat sähköpostisoitteemme kautta sll.iuly (at ) gmail.com (liity aktiivilistalle) tai soittamalla puheenjohtaja Jyrki Ikoselle puh. 040 506 5279.

Uusimmat mielipiteet