Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mitä avustusta yhdistys voi saada kunnalta, entä kesätyösetelit ja tuet? – Askolassa on näistä rahoitusinfo järjestöille

Askolan kunnantalolla on tiistaina 14. maaliskuuta kello 17.30–20.00 rahoitusinfo paikallisille järjestöille.

Kesätyöseteleistä ja kesäyrittäjäseteleistä vuonna 2023 sekä työllistämistueista, kuten palkkatuesta, kertoo työllisyyskoordinaattori Titta Härkänen.

Kunnalta haettavista avustuksista järjestöille kertoo vuorollaan elinvoimapäällikkö HeikkI Pietarinen. Hankerahoitusta yhteisöille ja järjestöille avaa Silmu ry:n hankeneuvoja Heli Tommiska.

Silmu-kylien kyläneuvoja Li-Marie Santalan aiheena on "Kylätoiminta on paras toiminta". Keskustelua johdattelee hyvinvointikoordinaattori Johanna Viuhko. Tilaisuudessa on kahvitarjoilu.