Ota yhteyttä Uusimaahan

Osoite: Lundinkatu 8, Postiosoite: PL 15 06151 Porvoo
Käynti Runeberginkatu 31

Aukioloajat: avoinna arkisin 10-12 ja 13-15la-su suljettu

Tilaamista koskevat muutokset sekä lehden tilaaminen

Tilaajapalvelun yhteystiedot

Jätä jakelupalautetta

Jätä mielipidekirjoitus

Ilmoitusmyynti
Aineistot: ilmoitukset.uusimaa (at) media.fi
Suorat sähköpostit: etunimi.sukunimi (at) media.fi

Synttärikuvat teksteineen: tanaan.uusimaa (a) media.fi

Klikkaa tästä ilmoitusmyynnin tarkempiin yhteystietoihin.

Toimituksen yhteystiedot
Suorat sähköpostit: etunimi.sukunimi (at) media.fi
toimitus.uusimaa (at) media.fi

Uusimaan toimitus 0400 133 905

Päätoimittaja

Marko Enberg
040 523 0473

Uutispäällikkö

Eero Pulkkinen
0400 133 905

Toimituksen sihteeri
Anu Miettinen
0400 133 854 (ma-pe kello 8-13)

Toimitussihteerit

Ulla Mether
0400 133 887

Uutistoimitus

Samu Karvala
050 330 7166

Tanja Kuisma
0400 900 290

Sanna Puisto
040 630 6728

Eija Quinlan
040 635 9709

Inka Töyrylä
0400 133 893

Outi Paappanen
040 672 4699

Erikoistoimittaja

Jyrki Hämäläinen
040 551 4058

Urheilutoimittajat

Timo Pasanen
0400 133 892

Toni Degerlund
0408424395

Runeberg-raadin sihteeri
Samu Karvala
050 330 7166

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi

Luetuimmat paikalliset

Luetuimmat

Uusimmat

Uusimmat paikalliset